Když poprvé spatříte divoký terén oblasti Pilbara v západní Austrálii, budete si nejspíš říkat, že jste vstoupili do filmových kulis nebo na povrch jiné planety. Zdejší rudá půda a starobylá krajina jsou působivé. Podnebí je suché a tropické. Kam až oko dohlédne, se rozprostírají pobřežní planiny a pohoří s útesy a soutěskami.
Pilbara však není jen jedním z nejexotičtějších a nejstarších míst na Zemi. Pro mnohé je také místem, kde pracují. Pilbara je největší producent železné rudy na světě a má zájem na prosperujícím těžebním průmyslu. Proto jsou tu zaměstnanci divize Pilbara Engineered Services Division společnosti Parker, kteří podporují těžební provozy.
„Máme asi 40–50 důlních techniků, kteří pocházejí z celé Austrálie a Nového Zélandu,“ vysvětluje vedoucí pracovník Daniel Seaton ze společnosti Parker Australia. „Nebojíme se ušpinit. Provádíme servis velkých důlních nákladních vozidel, rypadel i pozemních strojů. Zajišťujeme jejich plánované odstávky, během nichž provádíme údržbu a výměnu hydraulických hadic. Do terénu vyrážíme s dokonale vybavenými nákladními vozidly plnými náhradních a servisních dílů, což nám umožňuje provádět výměny hadic a spolupracovat s montéry.“
Práce týmu má zásadní význam při podpoře provozů tří hlavních producentů železné rudy v oblasti Pilbara: BHP, Rio Tinto a Fortescue Metals Group (FMG). Když pandemie onemocnění COVID-19 v roce 2020 zastavila většinu Austrálie, těžba pokračovala. Západoaustralská divize společnosti Parker byla místo toho nucena hledat kreativní řešení.
„Během nedostatku pracovních sil při pandemii převzali naši zaměstnanci iniciativu a hlásili se o dodatečné či prodloužené směny, aby našim zákazníkům zajistili potřebnou podporu,“ vysvětluje Daniel. „Naši lidé mají různé pracovní rozpisy – 16/12, 14/7 a 8/6 (pracovní dny / dny volna). Všichni naši technici, včetně vedoucích, se často hlásili o práci navíc, aby pomohli zajistit náš provoz.“
Pro drtivou většinu dělníků, kteří žijí na vzdálených místech a na směny přilétají, to také znamenalo trávit více času pryč od rodiny. Daniel říká, že někteří zaměstnanci v západní Austrálii zůstávali na pracovištích celé měsíce v kuse a mnozí museli při výkonu své namáhavé a vyčerpávající práce snášet extrémní horka a prach, které jsou pro oblast Pilbara v létě typické.
„Naši lidé převzali iniciativu a odvedli potřebnou práci. Skutečně si vzali k srdci myšlenku „vést s posláním“ a udělat to, co je nutné udělat. Vzhledem k tomu, že šlo o značně náročné období, jsme obstáli velmi dobře.“
S podporou Perthu a dalších poboček se pracovníkům týmu podařilo něco, co mnozí považovali za nemožné. Zůstali v téměř nepřetržitém kontaktu se zákazníky a každý vždy dorazili na příslušná pracoviště.
„Měli jsme podporu z Perthu, z poboček a všichni jsme pomohli, kdekoli bylo potřeba, abychom během pandemie zajistili téměř 100% pokrytí. Byli jsme zákazníkům k dispozici přímo na místě, kdykoli nás potřebovali, a totéž děláme i dnes.“
Jak Parker dosáhl pokroku v aplikacích pro vozidla požární ochrany
Existuje jen málo kritičtějších aplikací pro produkty a techniku společnosti Parker, než je hašení požárů a kontrola vody. Při požáru je jednou ze základních taktických funkcí hasičského sboru zajistit dostatečné zásobování vodou, což často znamená dopravit velké množství vody na dlouhé vzdálenosti pomocí těžkých hadic o velkém průměru.
Ať už hasiči pracují na maximalizaci zásoby vody nebo na pokládání a obnově velkokapacitních hadic, čerpadlo na hasičském vozidle je klíčovou součástí. A zde přichází na řadu společnost Parker.
Když se výrobce vozidel a zařízení požární ochrany Suzhou Jieda nespokojil s nízkou kvalitou a nespolehlivým výkonem konkurenčního řešení, obrátil se na společnost Parker China Sales Company. Tam, kde jiní zažili neúspěch, systémový inženýr David Li a tým mobilního prodeje viděli příležitost.
„Šéf společnosti Suzhou Jieda byl dříve hasičem. Věděl toho hodně o podmínkách, výzvách, vybavení a o tom, jak by mělo fungovat,“ vysvětluje Li. „Takže spolehlivost pro něj byla samozřejmě prvořadá.“
Li a technický tým pracovali na podobných projektech. Věděli, jaký výkon mohou od součástí společnosti Parker očekávat, a přesně věděli, co doporučit:
„U nákladního vozidla pro zásobování vodou na dlouhé vzdálenosti jsem jako o prvním uvažoval o našem pístovém čerpadle PV+ 180 cm3, protože se jedná o spolehlivé hydraulické čerpadlo. Navrhli jsme to zákazníkovi a ten měl mnoho dotazů ohledně specifikací a dopravy do Číny,“ říká Li. „Zákazník prozkoumal všechna data a my jsme vytvořili prototyp a přešli do testovací fáze.“
Po prvním zavedení v roce 2010 probíhalo nasazení čerpadla na hasičské vozy Suzhou Jieda celý rok. Brzy poté se stejný zákazník obrátil na společnost Parker s žádostí o řešení pro své vozy s vodními hadicemi, které nejen čerpají velké objemy vody, ale také pokládají a vytahují hadice.
Pro tuto aplikaci si Li a jeho tým vybrali švédskou technologii T1 od společnosti Parker, hydraulické čerpadlo a směrový ventil s pěti sekcemi. Nové systémy umožňují hasičům nejen dodávat na místo požáru velké objemy vody, ale také pokládat a vytahovat hadice za použití menšího množství práce a vybavení. A to je technický průlom, který vede k lepší budoucnosti pro hasiče – a pro nás všechny.
„Společnost Parker je velmi konkurenceschopná i v těch nejnáročnějších aplikacích,“ shrnuje Li. „Během posledního desetiletí zakoupil tento zákazník více než 300 čerpadel PV180. Jsme velmi hrdí, že důvěřuje společnosti Parker a oceňuje naši pověst, spolehlivost a naše služby.“
Stačí jen jedno: jeden dobrý nápad, jedna osoba, která jedná účelně. Jeden oblázek, který vytvoří vlnky šířící se po jinak klidném rybníku.
Pro centrum sdílených služeb (ESSC) společnosti Parker Hannifin se sídlem v polské Vratislavi je takovým oblázkem Marta Wierzbicka-Zagórna, vedoucí týmu účetnictví. V roce 2014 se Marta osobně podílela na programu Noble Gift, jednom z největších sociálních programů v Polsku, v jehož rámci dárci a dobrovolníci poskytují na Vánoce potřebným rodinám základní předměty.
„Naše centrum bylo čerstvě otevřeno a já jsem pracovala na programu Noble Gift ve svém osobním čase, mimo domov, když jsem si uvědomila, že se na tom můžeme podílet všichni s celým naším týmem,“ říká Marta. „Náš manažer lidských zdrojů si tento nápad zamiloval, navrhl nám založení charitativního týmu a od té chvíle tato iniciativa jenom rostla.“
Od vánoční krabičky až po pečivo a knižní veletrhy – vlny její práce se začaly šířit blízko i daleko. Začalo se zapojovat více lidí a myšlenky a dosah se tak stále rozšiřovaly.
„Říkám tomu ‚myslet srdcem‘ – začíná to pocitem, že potřebujete pomoci někomu jinému. Tolik lidí chce pomoci, ale neví, kde začít nebo co dělat. Nechtějí akci vést, ale pokud jim dokážete určit směr, budou ho zcela následovat,“ vysvětluje.
A mnoho lidí tak opravdu učinilo. Dnes se z charitativních pracovníků stal vysoce výkonný tým s dvanácti členy, kteří organizují dary a akce, do kterých se může zapojit celá 300členná organizace. Jedním z přínosů jejich úsilí byla platforma Parker Flex, která umožňuje zaměstnancům společnosti Parker vyměnit body jednotlivých výhod společnosti nejen za osobní výhody, jako je členství v tělocvičně, životní pojištění a vstupenky do kina, ale také je použít na charitu, načež společnost tyto dary vyplatí v podobě peněžních darů.
Příjemci zatím byly především rodiny a děti v Polsku, které se ocitly ve složité finanční situaci. Rozsah iniciativy se však rozšířil a ta poskytla podporu dětem se zdravotním postižením, rodinám zaměstnanců, hospicovým zařízením a útulkům. Dosavadní aktivity týmu zahrnují:
• Vánoční dárky programu Noble Gift
• Prodej cukroví a knižní veletrhy
• Dary a sběr zboží (potraviny, oblečení, čisticí prostředky, hygienické výrobky, domácí vybavení atd.)
• Dobrovolnictví (například Den dětí nebo Den sv. Mikuláše pro děti z dětského hospice ve Vratislavi,
rekonstrukce domu pro dětský domov ve Vratislavi)
• Poskytnutí IT zařízení studentům, kteří se během pandemie učí na dálku
• Podpora pro Ukrajinu (darování kritického zboží, finanční příspěvky, dobrovolnictví na vlakovém nádraží)
a přerozdělení finančních prostředků nadace Parker.
Marta říká, že v letech následujících po tom, co společnost Parker v roce 2019 uvedla prohlášení o svém poslání, tato iniciativa nadále nabírá na obrátkách. Nazývá ji „silou mnoha lidí“. „Každý, kdo chce pomoci, může,“ říká. „Každý může přinést knihu, upéct dort nebo dobrovolně strávit nějaký čas se starším člověkem. Toto je síla, kterou využíváme v rámci tohoto programu. A jednáme s velkou podporou naší společnosti.“
Je to také síla účelu. Ve společnosti Parker věříme tomu, že skutečná změna začíná závazkem pozitivně ovlivnit komunity, které nazýváme domovem, a k jejímu spuštění stačí pouze jediná myšlenka či závazek.
Nejnovější energeticky úsporná hydraulická pohonná jednotka pro hybridní elektrické trajekty je první svého druhu a při jejím uvedení do života hrála ústřední roli technologie společnosti Parker.
S rostoucí hrozbou změny klimatu, která má za následek přísnější legislativu týkající se emisí na pevnině, dosáhla potřeba snížení závislosti na fosilních palivech historického maxima a námořní průmysl je v centru pozornosti.
Námořní společnosti hledají udržitelnější technologie, jako je zavádění hybridních technologií a elektrifikace, s cílem výrazně snížit dopad na klima, a to nyní i do budoucna. Norský systémový integrátor Dimo AS byl osloven zákazníkem právě v takovémto případě:
„Jeden z našich klíčových zákazníků, provozovatel automobilových trajektů Fjord1, chtěl postavit nové elektrické trajekty a vybavit svou stávající flotilu hybridní pohonnou technologií,“ vysvětluje Stian Garnes, generální ředitel společnosti Dimo AS. „To vedlo k požadavku nahradit stávající hydraulická řešení založená na technologii konstantního tlaku čistším, energeticky účinnějším způsobem pohonu příďové rampy, nájezdové rampy a dalších hydraulických funkcí.“
Společnost Dimo se obrátila na svého dlouholetého partnera, společnost Parker, aby jí pomohl navrhnout udržitelnější řešení. „Náš partner, společnost Dimo, stál před výzvou. Společnost Parker disponovala odbornými znalostmi v oblasti aplikací a technologií, aby mohla navrhnout novou hydraulickou pohonnou jednotku a uvést ji na trh,“ říká Jari Rantanen, manažer vývoje aplikací společnosti Parker. „Za jeden rok jsme přešli od náčrtu k prototypu.“
Nová jednotka Eco Power Unit (EPU) kombinuje stávající součásti a také nový vlastní hydraulický systém potrubí, který pomáhá minimalizovat ztráty průtoku mezi pohonnou jednotkou a pohony. „Přešli jsme od systému řízeného ventilem, kde ventil reguluje rychlost pohonu, k systému čerpadla,“ dodává pan Rantanen. „Nyní přenáší energii olej. Čím více oleje čerpáte, tím rychleji pohon pracuje.“
Díky kombinaci inteligentních pohonů s proměnnými otáčkami a snadno ovladatelného řídicího systému spotřebovává jednotka EPU až o 90 % méně energie než konvenční hydraulická pohonná jednotka a nabízí řadu výhod pro koncové uživatele. Technologie lopatkových čerpadel společnosti Parker umožňuje jednotce EPU pracovat v širokém rozsahu otáček a tlaku. Tento systém také dosahuje nižších emisí hluku než konvenční hydraulické pohonné jednotky odstraněním vysokofrekvenčního hluku běžných pístových čerpadel. Výsledkem je bezpečnější, lepší pracovní prostředí a také příjemnější zážitek pro cestující.
„Zákazník uvedl, že se jedná o nejlepší technické řešení pro tento typ aplikace, jaké kdy viděl,“ říká pan Garnes. „Po instalaci jsme zjistili, že výkonnost v reálném světě byla ještě lepší než naše simulace a že bylo dosaženo úspory energetické účinnosti ve výši 92 %. To je obrovská úspora a významný krok směrem k ekologičtějším hydraulickým systémům.“
Dnes je společnost Dimo považována za předního dodavatele hydrauliky pro malá a střední plavidla a pracovní lodě. Jednotka Eco Power Unit byla nainstalována na téměř 30 trajektech a také na řadě dalších plavidel napříč severskými, skandinávskými a kanadskými vodami. Ale společnosti Parker a Dimo jsou teprve na začátku.
„S týmem Parker za zády to byla neuvěřitelná zkušenost,“ shrnuje pan Rantanen. „Plánujeme dále rozvíjet naši technologii čerpadel řízených pohonem a přijdeme s novým měničem, který zlepší monitorování stavu. Společnost Dimo má také zájem uvažovat o servopohonech pro místa s nízkou spotřebou energie, což by v budoucnu mohlo vést k bezhydraulickému řešení.“
Námořní průmysl je na cestě být zelenější. Cesta k bezuhlíkové budoucnosti spočívá v postupných krocích, cílevědomém vedení a vědomí, že vaše činy mají vliv na vytvoření lepší budoucnosti.
Většině lidí záleží na tom, aby vedli smysluplný život. Vědci zjistili, že ti, kteří ve své práci spatřují smysl, jsou zdravější, loajálnější, více zapojení a produktivnější než ti, kteří tento smysl postrádají. A když jsou lidé součástí organizace, která má své vlastní autentické poslání, tyto přínosy se násobí. Pracovní i životní výsledky se zlepšují.
To bylo v roce 2019 jedním z impulzů k zahájení iniciativy Poslání společnosti Parker. Nešlo o rebranding ani o změnu našeho image po více než 100 letech podnikání. Spíše nastal ten správný čas, abychom jasně definovali roli, kterou hrajeme v každodenním životě lidí. Naše poslání nám pomohlo vyjádřit to, co již naši zaměstnanci vědí a co již dělají: Umožňujeme průlomové technické inovace, které vedou k lepší budoucnosti.
Přestože se svět během několika let od zahájení iniciativy nesmírně změnil, naše poslání zůstává neměnné – během turbulentního vývoje spojeného s globální pandemií nám udává kurz jako tolik potřebná Polárka. Poslání se stále více stává základním kamenem kultury společnosti Parker. Nedávno jsme se proto rozhodli zjistit, co znamená Poslání společnosti Parker pro naše zaměstnance po celém světě.
Zeptali jsme se zaměstnanců, z čeho jsou nadšení, na co jsou hrdí a jak vnímají jedinečný přínos společnosti Parker pro svět. Informace a příběhy, které sdíleli, jsme zaznamenali v rámci videa zaměřeného na novou kulturu. V něm se nad naším posláním zamýšlejí titíž lidé, kteří jej každý den pomáhají realizovat.
„Posláním společnosti Parker je nacházet způsoby, jak zlepšit svět okolo nás,“ vysvětluje Conor, který je zaměstnancem společnosti Parker LORD a pracuje pro ni již 15 let. „Průlomové technické inovace vznikají tehdy, když máte k dispozici dynamický tým, který přináší různorodou škálu názorů, zkušeností a nápadů.“
„Kultura společnosti Parker je kulturou ‚otevřenosti‘, která dává každému prostor promluvit,“ dodává Ashok.
Jill, která je po 27 letech u společnosti Parker zasloužilou veteránkou, oceňuje zaměření společnosti na neustálé zlepšování: „Vždy se snažíme dělat věci lépe, omezovat emise, snižovat náklady a zajistit, aby vše bylo bezpečnější.“
Podle Anthonyho, který je u společnosti téměř deset let, jsou zmocnění lidé základem všeho: „Chápeme, že naším cílem v rámci podniku je přispívat k růstu podnikání, a za to jsme odměňováni. Díky tomu cítíme osobní odpovědnost za růst společnosti.“
Mnozí ze zaměstnanců, se kterými jsme hovořili, popisovali své týmové kolegy ze společnosti Parker jako součást své širší rodiny. Vijaykumari, která je u společnosti pouhé dva roky, velmi potěšilo, že společnost Parker upřímně věří v rovnost žen a mužů. Dana si váží toho, že dlouhodobí zaměstnanci jsou otevřeni mladším generacím, a oceňuje úžasnou příležitost pracovat po boku těchto veteránů společnosti Parker a učit se od nich.
Je to přínosné pro všechny. Zaměstnanci více než kdy dříve očekávají, že práce vnese do jejich životů významný smysl a poslání. Poslání pomáhá zaměstnancům na celém světě uvědomovat si, jak jejich práce přináší přidanou hodnotu a přispívá k našemu společnému závazku vytvářet lepší budoucnost – počínaje vývojem inovativních produktů a systémů až po práci našich bezpečnostních a vysoce výkonných týmů. Podívejte se na video.
Představte si malebnou farmu s čerstvě obdělanými poli, kam až oko dohlédne. Z kopce se blíží futuristicky vyhlížející traktor, ale řidič není vidět. Tohle není obyčejný traktor.
Jedná se o nejchytřejší, plně elektrický, autonomní traktor na světě, který vyrobil kalifornský startup Monarch Tractor – a pohání ho motor GVM (Global Vehicle Motor) společnosti Parker.
„Bez škálovatelné architektury, kterou disponuje společnost Parker na straně elektrifikace, a celého ekosystému produktů, které má společnost Parker k dispozici, by pro nás bylo náročnější být tam, kde jsme dnes, pokud jde o technologické inovace,“ vysvětluje Praveen Penmetsa, generální ředitel společnosti Monarch.
Praveen, který vyrostl v Indii a pochází z dlouhé linie pěstitelů rýže, přišel do USA, aby získal magisterský titul v oboru strojírenství. Než v roce 2017 spoluzaložil společnost Monarch Tractor, pracoval v oblasti pokročilé automatizace, robotiky a elektrifikace.
„Parker je světově proslulá značka,“ říká Praveen. „Takže když řekneme, že náš traktor je poháněn technologií společnosti Parker, poskytuje to jistý komfort pro zemědělce, který má jistotu, že se jedná o robustní, osvědčenou technologii, která bude dlouho sloužit.“
V pokračujícím úsilí o vývoj udržitelnějších řešení pro ekologičtější planetu je motor GVM jen jednou z částí příběhu. V celém globálním portfoliu propojených technologií a systémů pro řízení pohybu společnosti Parker tvoří přibližně dvě třetiny řešení, která umožňují elektrifikaci, odlehčení, zavádění čistších a účinnějších zdrojů energie a další inovace s pozitivním dopadem na životní prostředí.
„Společnost Parker chce přispívat k potřebám lidstva,“ vysvětluje Stuart Goodnick, technický ředitel divize Electronic Motion & Controls Division společnosti Parker. „A proto jsme vyvinuli GVM, abychom poskytli univerzální řešení s vysokým výkonem pro elektrifikaci v řadě různých aplikací.“
Ačkoli je Monarch Tractor jednou z prvních společností, která tímto způsobem uplatnila elektrifikaci v zemědělství, motor GVM společnosti Parker také pohání i řadu dalších elektrických nebo hybridních vozidel, včetně autobusů, užitkových vozidel, popelářských vozů a velkých silničních nákladních vozidel.
Zákazníci se stále častěji spoléhají na technologie společnosti Parker, aby snížili spotřebu z vlastních zdrojů a emise uhlíku. Nebo jako v případě společnosti Monarch mohou počítat s technologiemi a podporou společnosti Parker při zavádění inovací pro své koncové uživatele.
Pro nezávislé pěstitele ovoce a zeleniny, kteří se chtějí věnovat ekologickému zemědělství, shromažďovat více dat a produkovat výživnější potraviny, je elektrický autonomní traktor více než jen dobrou ekologickou volbou. S rostoucími provozními náklady a zvyšující se konkurencí pracovních sil je to klíč k přežití. A nakonec, společnost Monarch Tractor je přesvědčena, že její technologie má potenciál změnit globální potravinový ekosystém.
„Startup, jako je Monarch Tractor, se zaměřuje na řešení konkrétního problému konkrétním způsobem pro konkrétní trh… a toto zaměření podporuje inovace,“ dodává Stuart. „Společnost Parker se může na tuto inovaci, tuto vizi, podívat a aplikovat ji v globálním měřítku. To je na tom to vzrušující! Není to jen jedno řešení, jsou to stovky řešení. Jsou to tisíce zákazníků, kteří dělají velmi podobné věci. Víme, že když využijeme inovace a použijeme je ve velkém měřítku, zjednodušíme je a snížíme náklady díky naší filozofii návrhů, můžeme změnit planetu.“
Čisté technologie společnosti Parker fungují od polí přes silnice až po oblohu, prodlužují dojezd baterií a snižují hmotnost elektromobilů, zlepšují palivovou účinnost letadel a urychlují zavádění větrné energie. Od roku 2010 snížila společnost Parker energetickou náročnost svých provozů o více než 40 % a intenzitu skleníkových plynů o 50 %. Společnost Parker se zavázala k dosažení uhlíkové neutrality do roku 2040.
Díl za dílem, systém za systémem, průlom za průlomem. Každý den se naši zaměstnanci podílejí na zlepšování života lidí na celém světě. V praktických aplikacích všude kolem nás – a v těch, o kterých se nám dosud nesnilo. Podívejte se na video.
Jak společnost Parker a univerzita Purdue spolupracovaly na laboratoři
Před dvěma lety oznámila nadace Parker-Hannifin dar ve výši 2,5 milionu USD na zřízení laboratoře společnosti Parker pro technologie řízení pohybu v novém zařízení zemědělského a biologického inženýrství (ABE) univerzity Purdue.
Navzdory narušení v podobě globální pandemie byl nyní potenciál tohoto daru realizován, stejně jako celá za ním stojící vize. Udělejte si výlet do Lafayette v Indianě a najdete tu studenty univerzity Purdue, kteří se mohou posadit na kávu do nového křídla společnosti Parker v nově zrekonstruované budově ABE. Vstupte dovnitř a uvidíte studenty strojírenství, kteří se seznamují s produkty a technologiemi společnosti Parker v jedné z nejpokročilejších akademických laboratoří v zemi.
Tato expanze probíhá již 30 let. Společnost Parker oficiálně zahájila svůj program výstavby univerzitních laboratoří v roce 1993 a brzy poté založila výukovou laboratoř na světoznámé veřejné výzkumné univerzitě Purdue zaměřené na pokrok v oblasti vědy, technologie, inženýrství a matematiky. Naše společnost se však angažuje v komunitní a vzdělávací podpoře mladých lidí ještě déle – od svého založení v roce 1917.
„Nyní máme laboratoře technologií řízení pohybu sponzorované společností Parker na 13 univerzitách,“ vysvětluje Valencia Griffin, manažerka trhu, univerzita, za skupinu Fluid Connectors Group a Motion Group společnosti Parker. „Každá laboratoř je jiná a naše školy vyzýváme, aby svá zařízení přizpůsobily tak, aby vyhovovaly potřebám jejich studentů.“
A univerzity to učinily. Před touto aktualizací bylo školicí vybavení poskytované společností Parker před několika desetiletími relativně neskladné, nepohyblivé a začalo být trochu zastaralé. Tým na univerzitě Purdue vedený profesorem zemědělského a biologického inženýrství Andreou Vaccou a doktorandem Hassanem Assafem spolupracoval se společností Parker na vytvoření uživatelsky přívětivějšího modelu, který by mohl být přínosem pro studenty po celém světě.
Nové školicí středisko je vybaveno dotykovou obrazovkou, aby studenti nemuseli tak často odkazovat na své učebnice a mohli snadno získávat různé zkušenosti z laboratoře, které mají k dispozici. Zároveň tým navýšil počet laboratoří o 50 %. Přidal také úložnou nádobu, kterou lze připevnit nebo vyjmout, aby byly požadované součásti vždy po ruce. „Společnost Parker nám byla během procesu navrhování a rozvoje neuvěřitelnou oporou,“ říká Assaf. „Neváhali mi nabídnout veškerou potřebnou technickou pomoc, počínaje zpětnou vazbou ohledně návrhu školitele, výběru komponent až po návrh laboratoře. Spojení našich akademických a průmyslových znalostí nám umožnilo navrhnout úspěšné školicí středisko.“
Pokrok, který byl pravděpodobně ze všech největší, vycházel z předělání způsobu, jakým jsou poskytovány lekce. Zatímco laboratoř měla poskytovat praktické zkušenosti z reálného světa, mnoho studentů během stejného období přešlo na virtuální vzdělávání. Společnost Assaf také vyvinula aplikaci pro virtuální realitu, která replikuje fyzické školicí středisko a umožňuje tak studentům, aby online získali i zkušenosti ze vzdálené laboratoře.
„Naši partneři na univerzitě Purdue byli skvělými spolupracovníky,“ dodává Griffin. „Nejen že podporujeme vzdělávání v oboru STEM a poskytujeme pojítko mezi učebnou a pracovištěm, ale zaměřujeme se také na poslání společnosti Parker.“
Pomoc a posílení postavení nové generace inženýrů pomocí inovací a odborných znalostí společnosti Parker dnes opravdu může vytvářet lepší budoucnost pro nás všechny.
I v případě, že jste dosud nikdy neslyšeli o konceptu Simple by Design™ společnosti Parker, pravděpodobně tušíte, o co se jedná. Podle názvu se zdá, že by se mohlo jednat o novoroční předsevzetí nebo osobní filozofii. Jedná se ale o důležitý nový prvek procesu Winovation společnosti Parker, a to znamená, že jeho význam je daleko větší. Je to náš klíč k efektivním inovacím.
Koncept Simple by Design™, který byl představen v roce 2020, si klade za cíl snížit složitost designu a zefektivnit průběh výroby – u nových i stávajících produktových řad. Společnost Parker se díky němu stává udržitelnější a zlepšuje hodnotu pro zákazníka i dokonalost designu. Představuje také zaměření na správu produktů, které je v souladu s cílem společnosti Parker podporovat zákazníky pomocí inteligentnějších, efektivnějších a udržitelnějších řešení.
Jedním z vynikajících příkladů je nedávná iniciativa skupiny Filtration Group na konsolidaci palivových filtračních médií. V důsledku různých akvizic a vztahů s výrobci OEM s vlastními specifickými požadavky se požadavky na suroviny staly pro danou skupinu neúnosnými. To stejné platilo i pro základní zásobování.
„Jednotlivé vrstvy stále narůstaly“, vysvětluje Jack Su, vedoucí dodavatelského řetězce odpovědný za globální nákup filtračních médií divize Filtration Group. „Když jsme se začali zabývat naším portfoliem, tedy palivovými filtračními médii v globálním měřítku, uvědomili jsme si, že ho musíme zjednodušit.“
Centrum inovací v oblasti filtrace společnosti Parker je specializované zařízení pro technologický výzkum a vývoj se sídlem v Kolumbii ve státě Tennessee. Toto zařízení nejprve začalo vyvíjet jedno vysoce účinné filtrační médium s minimálními omezení a vodotěsnými prvky, které by mohlo plošně splňovat minimální požadavky.
Tým vyvinul patentovanou databázi tříd médií z celého průmyslového odvětví, aby tak umožnil rychlejší vývoj produktů pro pět severoamerických a evropských divizí, které získávají řešení filtrace paliva od skupiny Filtration Group.
„Je jasné, že chceme uspokojit své zákazníky. Jde však také o to, abychom se nacházeli v lepší pozici a abychom pomohli svým kolegům po celém světě,“ dodává Jonathan George, manažer pro aplikace filtračních médií. „Filtrace paliva zní jako něco, na co nemusíte myslet, ale pokud motor není chráněn filtrem, pak se nákladní vozidla z bodu A do bodu B nedostanou.“
Tým dále pracoval na zkrácení doby, po kterou se média nachází v přepravních kontejnerech z Evropy do Asie a dále do Severní Ameriky. Začali získávat zdroje prostřednictvím dodavatelů, kteří dokážou totožná média zajistit lokálně, což vedlo ke kratším dodacím lhůtám, bezpečnějšímu doručování a vyšší provozní efektivitě. To obnáší například méně změn v nastavení a lepší správu zásob.
„Skutečným průlomem byla koordinace mezi funkcemi a divizemi,“ říká Su. „V rámci jedné divize není tak těžké najít příležitosti pro zlepšení. Když ale začnete přemýšlet napříč divizemi a geografickými oblastmi, vyžaduje to ohromnou míru sladění v oblasti inženýrství i zásobování.“
Díky této iniciativě zjednodušení mohla skupina Filtration Group optimalizovat svůj dodavatelský řetězec a pokračovat v zasílání produktů zákazníkům v době narušení globálního dodavatelského řetězce v důsledku pandemie onemocnění COVID-19. Za koncept Simple by Design tato konsolidace rovněž získala prestižní ocenění Parker Mousetrap Award, které každoročně získávají špičkové inženýrské projekty. Tato nová kategorie přidaná v roce 2021 oceňuje řešení, která nejefektivněji snižují náklady a složitost v celém procesu designu a vývoje.
„Je skvělé dosáhnout úspěchu,“ říká George. „Nejlepším výsledkem je to, že jsme dosáhli takového souladu a že budujeme důvěru v databázi, tento proces a náš tým. Spolupracujeme intenzivněji než kdy dříve a ještě nikdy jsme nedosáhli takového globálního souladu, jaký panuje dnes.“
Vzpomeňte si na to, kdy jste si naposledy vychutnali točený nápoj – třeba vychlazenou limonádu nebo kolu. Nyní si představte stejnou technologii, jak se používá při výrobě vakcíny zachraňující životy.
Když v roce 2015 divize Bioscience and Water Filtration Division společnosti Parker přesunula své aktivity na trh biologických věd, tým si jen stěží dokázal představit, jak zásadní krok se z toho vyklube. Do konce roku 2020, tedy necelý rok po vypuknutí pandemie koronaviru, byl „in-line“ ředicí systém divize použit k podpoře výroby řady vakcín.
„V červnu nám zavolal jeden z našich zákazníků z řad výrobců léčiv a požádal nás o podporu při výrobě vakcín,“ vysvětluje Dean Pighin, technický manažer divize Bioscience and Water Filtration Division společnosti Parker. „Při brainstormingu s týmem jsme si uvědomili, že máme technologii, kterou bychom mohli i zde využít.“
Výzva byla několikanásobná – jak rychle změnit způsob výroby vakcín ve velkém měřítku. Aby bylo možné lokálně vyrábět ve velkém objemu dostatek vakcín, který by odpovídal celosvětové poptávce, výrobci léčiv museli nejprve získat dostatek surovin, aby vyhověli potřebám zrychlené výroby.
Tým začal začleněním stávajících technologií společnosti Parker – včetně patentovaných vysoce přesných jednorázových snímačů ze svého portfolia a „in-line“ míchačky, která tímto byla komerčně využita v nové oblasti – a přidal software a automatizaci. A výsledek? „In-line“ ředicí systém SciLog® (ILD), zcela nové řešení určené pro velkoobjemovou výrobu.
„Základním principem in-line ředění je kombinace dvou proudů kapalin a jejich smíchání, podobně jako to děláme u automatů na točené limonády,“ vysvětluje Michael Maben, technický vedoucí divize. „A přesně to dělá náš in-line ředicí systém při výrobě vakcín. Zkombinuje pufrovanou složku s čištěnou vodou, smíchá je dohromady a odešle tento roztok do dalších fází procesu.“
Systém ILD šetrně a rychle promíchá až čtyři přísady vakcín bez nutnosti výměny stroje, díky čemuž zákazníkům společnosti Parker ušetří čas a mění tradičně manuální proces na efektivnější automatizovaný.
„Aby systém a využití fungovaly a my jsme dokázali poskytovat všechny výhody vody na vyžádání, musí tyto ‚inteligentní‘ stroje ILD neustále komunikovat se závodem a mezi sebou navzájem,“ dodává pan Pighin. „Říkáme tomu ‚potřesení rukou‘ nebo ‚tlukot srdce‘ – systém zajišťuje, aby nedošlo k výpadku komunikace a všechny inženýrské sítě v závodě pracovaly optimálně, a hlásí přesný objem spotřeby, aby jej naši zákazníci mohli zohlednit při plánování výroby.“
Stroje ILD nejsou jediné, které spolu neustále komunikují. Tento příběh je o to významnější, že jsme se dokázali dostat od problému přes funkční prototyp a testování na místě až po plnou výrobu během pouhých pěti měsíců, a to v době celosvětové pandemie provázené narušením dodavatelského řetězce.
„Vyžadovalo to spoustu výzkumu, vývoje a pokusů a omylů,“ říká pan Pighin. „Přešli jsme z využívání dílů ze skladu na jejich shánění, kde se jen dalo. Společnost Parker naštěstí situaci porozuměla a provedla několik strategických investic do surovin. Tým dodavatelského řetězce se pustil do usilovné práce, aby nám to umožnil.“
Je zřejmé, že se jedná o tým, který pracoval nad rámec plnění požadavků zákazníků a měl pozitivní dopad v době, kdy to svět nejvíce potřeboval. „Máme to štěstí, že můžeme tento příběh vyprávět za společnost Parker, ale rozhodně to byla týmová práce – skvělý příběh spolupráce, který se dotýká mnoha různých inženýrů a oddělení,“ říká pan Maben. „Když jsem byl v závodě našeho zákazníka, sledoval jsem, jak se vyrábí vakcína, a věděl jsem, že za několik měsíců se bude plnit do lahviček a rozesílat do celého světa. Tyto projekty často trvají několik let, takže jen zřídka vidíme konečný výsledek. O to větší odměnou bylo, že měl projekt přímý dopad.“
Máme vzácnou příležitost naplnit účel společnosti Parker a pracovat na lepší budoucnosti – a to doslova nakrmením hladových. Jak nedávno ukázal tým divize Parker Canada Division, správné věci se dají dělat i prostřednictvím rýže.
Na začátku roku 2021 byl sociální výbor divize, nazývaný SoCo, relativně novým vysoce výkonným týmem podporujícím zaměstnance, aby se zaměřili na společenské otázky v oblastech, které je zajímají.
Brzy poté výbor SoCo objevil mobilní a webovou aplikaci Freerice, která umožňuje darování rýže rodinám v nouzi tím, že hrajete různé kvízy. Za každou správnou odpověď je 10 zrnek rýže věnováno Světovému potravinovému programu Organizace spojených národů.
„Naším počátečním skromným cílem bylo nashromáždit 10 000 zrnek,“ vysvětluje Christie Condron, vedoucí SoCo a konstruktér systémů v divizi Parker Canada Division. „A toto množství jsme velmi rychle překonali. V tu chvíli jsme si uvědomili, že potřebujeme zvýšit odměnu.“
Pro Condron a tým téměř 60 členů z Montrealu, Winnipegu, Miltonu a Calgary se iniciativa Freerice rychle stala způsobem, jak investovat čas a energii na podporu dobré věci, ale také způsobem, jak udržovat kontakt během globální pandemie.
Na konci května výbor SoCo představil svůj nový cíl – přispět milionem zrnek rýže. Aby to bylo ještě zajímavější, byl naplánován přátelský týdenní turnaj. Divize Parker Canada se rozdělila na devět mužstev. Mezi soutěžící patřili i týmy jako „No Pain, All Grain“, „Rice 2 The Top“, „Early Ricers“ a „The Grainiacs“. Do konce daného měsíce mužstva opět překonala cíl. Získaly 1,7 milionu zrnek rýže pro hladové rodiny, což odpovídá 680 miskám. Jejich úsilí bylo také oceněno jedinečným gratulačním tweetem od iniciativy Freerice pro tisíce sledujících na Twitteru.
„Na angažovanosti záleží,“ shrnuje Condron. „Co se týče našich talentů na začátku kariéry, musí nyní vykázat něco navíc než pouze pracovní úkoly. Lidé mají možnosti a flexibilitu – chtějí vzájemný kontakt a společenské cíle, které jsou pro ně důležité.“
Angažovanost zaměstnanců. Tato tři krátká slova představují ve společnosti Parker nepříliš tajný vzorec osobního a profesního úspěchu. Věříme, že můžeme zaměstnancům pomoci, aby mysleli jako vlastníci. Věříme, že můžeme podniknout kroky ke zlepšení v oblastech podnikání, ve kterých se pohybují. Víme, že angažovanost přímo ovlivňuje výkonnost podniku. A na vlastní oči jsme viděli, jak to dopadne, když angažovaní zaměstnanci dají hlavy dohromady a hledají lepší budoucnost.
Příklad: Když manažer pro životní prostředí, zdraví a bezpečnost ve Spojeném království Ian Livingstone v roce 2018 založil vysoce výkonné oddělení (HPT) zaměřené na snižování uhlíkové stopy a zvyšování bezpečnosti, bylo jeho záměrem dodržování předpisů. V krátké době se z toho ale stalo mnohem více. K Livingstoneovi se přidal také Jonathan Priestley, manažer budov ve společnosti Parker, a dalších 18 specialistů na snižování spotřeby energie a manažerů budov s nadějí na změnu.
Nově vytvořené oddělení si uvědomilo větší příležitost mobilizovat pracovníky ve všech 22 závodech společnosti Parker ve Spojeném království a Irsku, aby se podělili o osvědčené postupy a zvýšení výkonnosti v oblasti zdraví a bezpečnosti, zařízení, údržby a energetické efektivity.
„To nadšení bylo nakažlivé,“ říká Livingstone. „Diskuze o potřebách pro dodržování předpisů se změnila v dialog o tom, co bychom chtěli dělat společně – o tom, jaký bychom chtěli mít vliv na svět. Poté jsme identifikovali konkrétní projekty a způsoby, kterými by zaměstnanci mohli přispět.“
A to byl klíč k angažovanosti. Během pouhých tří krátkých let, a to i přes ničivou globální pandemii, dosáhlo oddělení HPT významného pokroku v řadě společných cílů:
Pobočky ve Spojeném království pomáhají s vytvořením podnikového systému správy zařízení, který převádí stávající databázové systémy údržby na cloudové řešení. Tento systém umožní téměř 100 pobočkám společnosti Parker sledovat objednávky prací na údržbě na jednom místě a umožní závodům a týmům údržby řídit klíčové indikátory výkonnosti a ohodnocovat údaje o majetku v reálném čase během všech fází životního cyklu majetku. To jim může pomoci vytvořit kulturu sledování majetku, plánovat prostoje pro provádění údržby a předvídat spolehlivost zařízení.
Iniciativa pro správu budov a dodržování předpisů identifikovala 84 projektů, u kterých by se daly ušetřit náklady za energie v hodnotě až 320 000 GBP. Do dneška se u těchto budov snížila spotřeba elektrické energie o 6 % a spotřeba plynu o 8 %, což přineslo celkovou úsporu nákladů ve výši 295 421 GBP. Mezi lety 2020 a 2021 se emise CO2 snížily o 942 tun, což odpovídá snížení o 10 %. Rovněž se plánuje instalace LED v budovách, aby se snížily náklady na elektřinu a údržbu, aby se omezila uhlíková stopa a také monitorování spotřeby vody a výdajů.
V zájmu snížení emisí podpořili lokální snahy v oblasti společenské odpovědnosti podniku a sjednotili své cíle s cíli snížení v rámci normy ISO 14001. Oddělení přispělo k instalaci dobíjecích stanic pro elektromobily ve vozovém parku a pro vozidla zaměstnanců. K dnešnímu dni bylo na osmi místech instalováno 10 dobíjecích stanic a další tři se budují. V porovnání se spalovacími motory se tak ušetří více než 12 tun CO2.
Před pandemií pořádalo oddělení akci Automatizace a bezpečnost robotiky ve městě Hemel Hempstead. Pobočky využívají oddělení HPT ke sdílení zkušeností s ostatními provozovnami.
„Naše dosavadní výsledky jsou výsledkem angažovanosti, týmové práce a odhodlání,“ vysvětluje Livingstone. „Ačkoli je ohleduplnost k životnímu prostředí doma milá, ještě zajímavější je přemýšlet o vlivu, který na našich pracovištích můžeme mít.“
Na základě prohlášení z července 2021 se společnosti Parker zavázala k uhlíkově neutralitě provozoven do roku 2040 a nastínila řadu cílů v oblasti snižování emisí. To snahy oddělení ještě posílilo:
„Všichni se necháme velmi snadno pohltit naší každodenní prací,“ dodává Livingstone. „Doufáme, že díky oddělení HPT zapojíme naše zaměstnance, pomůžeme jim ve vedení s posláním a v tom, aby i nadále mysleli za hranice svého pracoviště.“
Historický průlom. Nebývalý technologický pokrok s potenciálem zachránit nespočet životů. Snaha o rychlý vývoj, výrobu a distribuci vakcín proti onemocnění COVID-19 představuje jedinečné globální úsilí, které vyžadovalo spolupráci špičkových odborníků ze státního i soukromého sektoru.
Ačkoliv společnost Parker Hannifin vždy podporovala výrobu vakcín proti chřipce a léků, budování vysokokapacitních filtračních a dávkovacích systémů nezbytných k rychlému rozšíření očkování proti onemocnění COVID-19 bylo něco naprosto nového.
„Součástí stanov naší skupiny Filtrace je čištění a ochrana,“ vysvětluje Allison Finch, inženýrka technické podpory divize Bioscience and Water Filtration Division společnosti Parker. „Zaznamenali jsme obrovský nárůst poptávky po našich filtračních a dávkovacích systémech a dokázali jsme vyladit naše návrhy tak, aby podpořily vyvíjející se potřeby zákazníků a různých použití.“
Je to přesně ten typ růstu a expanze, jaký si americké Ministerstvo obrany představovalo, když Bílý dům 15. května 2020 oznámil operaci Warp Speed. Cílem bylo urychlit rozvoj, výrobu a distribuci vakcíny proti onemocnění COVID-19 a do ledna 2021 dodat 300 milionů dávek.
Pro Carla Eboru to přišlo v ten nejlepší čas. Když se Carlo doslechl, že se společnost Parker v reakci na pandemii snaží rozšířit svůj tým, byl právě krátce bez práce, protože byl propuštěn pro nadbytečnost. V červnu 2020 se Carlo připojil k technickému týmu v Oxnardu v Kalifornii a začal pracovat s Allison.
„Téměř vše, co na světě vidíte, obsahuje produkty společnosti Parker, a přesto jsem netušil, že společnost Parker vyrábí filtrační systémy a spolupracuje s výrobci léčiv,“ vysvětluje. „Když jsem se dozvěděl, že vakcína proti onemocnění COVID-19 je jednou z jejich priorit, zvláště právě teď v tomto oboru, teprve jsem to pochopil. Dojde vám, že jakožto zaměstnanec pomáháte zlepšovat svět.“
Díky stávajícím vazbám a vztahům v tomto průmyslovém odvětví se Allison, Carlo a celý tým klíčových pracovníků společnosti Parker zmobilizovali a využili automatizaci ke zvýšení plnicí kapacity filtračního a dávkovacího systému společnosti z 200 litrů denně na 2 000 litrů za hodinu. Přitom museli překonat problémy s dodavatelským řetězcem a splnit dosud neslýchané časové harmonogramy.
„Filtrační a dávkovací systém je kombinací několika různých technologií Parker, z nichž každá hraje ve výrobním procesu zásadní roli,“ dodává Carlo. „Filtrační a dávkovací systém společnosti Parker je dnes schopen filtrovat pět a půl milionu dávek v osmihodinovém cyklu, jehož dokončení dříve zabralo 48 hodin.“
Po celou dobu byla prioritou bezpečnost. Zatímco zaměstnanci během globální pandemie zrychlovali a účelně reagovali, aby podpořili vyvíjející se požadavky na několika frontách, společnost Parker dělala vše pro to, aby zajistila zdraví a bezpečnost svých lidí – v práci i doma. Je to příběh o přizpůsobivosti, nezdolnosti a vřelých shledáních:
„Moje babička byla nedávno očkována a já jsem ji byla navštívit hned, jakmile to bylo bezpečné,“ říká Allison. „Bylo pro mě opravdu skvělé se s ní po tak dlouhé době opět shledat. Je velmi příjemné vědět, že jsme změnili životy lidí k lepšímu, aby mohli být očkováni a mohli se do určité míry vrátit k normálnímu životu.“
„Posláním společnosti Parker je umožnit průlomové technické inovace, které vedou k lepší budoucnosti, a tím jsme nyní všichni žili,“ vysvětluje Carlo. „Vědět, že jsem přispěl ke konečnému cíli celosvětové proočkovanosti, je skvělý pocit. A možnost znovu komunikovat s lidmi je prostě úžasná.“
Christinu Voreza již od dětství hnala vpřed snaha budovat lepší budoucnost.
Vyrůstala v chudobě v Keni a snila o nezávislosti a finančním zabezpečení. Ještě více však snila o budoucnosti, ve které by její možnosti nebyly omezeny jejím etnickým původem, pohlavím či socioekonomickým postavením.
Její rodiče jí podporovali a navrhli jí, aby svého cíle dosáhla prostřednictvím vzdělání. Byla to však její starší sestra, která jí pomohla se konečně vydat na cestu, jenž ji zavedla do 11 200 kilometrů vzdálené obchodní školy ve městě Kapenguria. Tato cesta nakonec vedla do společnosti Parker.
„V naší rodině byla hvězdou má starší sestra. V Africe založila neziskovou společnost, která pomáhala ženské menšině v osobním rozvoji, a to ji vedlo k tomu, aby začala studovat ve Filadelfii“, vysvětluje Christina. „Domnívala se, že bych byla skvělým studentem programu MBA v Americe. Ukázala mi, jaké mám možnosti.“
V roce 2013 tehdy takřka třicetiletá Christina Voreza odcestovala do USA a začala studovat Simon Business School univerzity v Rochesteru. Jednalo se o drahý studijní program, ale získala stipendium, které pokrylo polovinu jejího školného. Zbytek potřebných financí poskytla její rodina.
„I potom jsem byla ohromně vděčná – mé rodině, která se pro mě a mé studium na této škole obětovala a dala mi šanci“, dodává Christina.
Stále se objevovaly nové příležitosti. Na škole Simon svá studia zaměřovala na management značky, což jí umožnilo získat stáž a posílit její zájem o finanční modely a data. Několik měsíců před promocí začala pracovat v rámci svého prvního pracovního závazku v programu Strategic Pricing Leadership Development společnosti Parker. Již o rok později byla povýšena na vedoucího divize cen divize Fluid Control Division ve městě New Britain ve státě Connecticut. Dnes je vedoucím divize strategické tvorby cen v divizi Stratoflex Products Division ve Fort Worth v Texasu. Christina Voreza je součásti týmu její divize zvaného Diversity and Inclusion High Performance Team a je velkým propagátorem změny, smysluplného jednání a pozitivních dopadů, které se také snaží aktivně zprostředkovávat.
„Vždy jsem se cítila být silně provázána s každým oddělením a místem, ve kterých jsem pracovala,“ říká Christina. „Přivítali mě a společnost zaplatila mé pracovní vízum. Znamenají pro mě více než jen práci, jsou jako má rodina.“
A členové rodiny se o sebe navzájem starají. Úspěch Christiny znamenal nejenom zářnější budoucnost pro ni samotnou, ale také jí umožnil podporovat její rodinu v Keni a stát se vzorem pro ostatní. Vytvořila tak pozitivní řetězový efekt s nezměrným dopadem.
„Doufám, že se mi podaří prosadit, aby všichni měli neomezené možnosti stát se tím, kým chtějí být. Ekonomické faktory, společenské faktory, národnost, etnický původ a další charakteristiky, které různé druhy lidí omezují, lze překonávat. Každý, kdo má zájem a schopnosti se něčím zaobírat, by měl mít tu možnost.“
To je něco, nad čím uvažuje vždy, když letí zpět domů. „Vždy, když naše letadlo přistává v Nairobi, cítím hrdost,“, říká Christina. „Své rodině jsem vysvětlila, že letecké díly od společnosti Parker umožňují, aby takový let byl provozován, a vytváří pro nás lepší budoucnost – pro jednotlivce i pro celou rodinu, ale také pro celou společnost.“
Servopohon Compax3 zdaleka nepatří mezi nové produkty. Globální platforma servopohonů společnosti Parker vyvinutá evropskou divizí pohonů a elektromechanických systémů se hojně využívá v průmyslové výrobě k řízení motorizovaných procesů při automatické montáži, včetně robotiky a obrábění dílů. Zákazníci společnosti Parker dobře vědí, jaké výhody tyto pohony skýtají v oblasti obalů, výroby plechů a provozu tiskařských lisů, ale také v automatizovaných testovacích zařízeních pro automobilový průmysl i spotřební zboží.
Nedávno však produkty Compax3 našly nové uplatnění ve zdravotnictví a přidružených oborech, kde je kladen silný důraz na přesný a bezpečný pohyb. Pohony lze díky jejich flexibilitě, přesnosti a rozsáhlé škále bezpečnostních prvků využít v polohovacích stolech, posilovacích strojích a terapeutických zařízeních.
Jistý čínský výrobce zdravotnického vybavení navrhl efektivní a účinné rehabilitační zařízení s inteligentní zpětnou vazbou, které nabízí bezpečné, stabilní a spolehlivé řízení pohybu díky součástem značky Parker.
U některých osob s tělesným postižením může vhodné cvičení na rehabilitačních strojích zabránit svalové atrofii, posílit svaly horních i dolních končetin a zlepšit obratnost. Různí pacienti vyžadují různé stupně zátěže a tréninkové režimy.
K tomu se citlivý a výkonný pohon Compax3 skvěle hodí, protože umožňuje uživatelům rychle přepínat mezi aktivním a pasivním tréninkem, provádět dynamické úpravy v reálném čase a podle potřeby dosahovat jemných pohybů svalů a kloubů. Ve spojení s plynule působícími servomotory a reduktory Parker nabízí zařízení bezpečný, spolehlivý a hladký chod s nízkou hlučností, takže uživatelům umožňuje pohodlnou a stabilní rehabilitaci.
Osvědčený produkt. Chytré využití. Nové uplatnění. Pro společnost nabízející řešení pro řízení pohybu, která v rámci svého jedinečného přínosu světu umožňuje průlomové technické inovace, které vedou k lepší budoucnosti, není těžké pochopit, že technologie Parker má potenciál měnit životy lidí. Stejně tak i my, zaměstnanci, kteří se snaží tento účel naplnit a prospět druhým, využíváme naše znalosti a odborné zkušenosti k tomu, abychom našim zákazníkům ze světa průmyslu pomáhali řešit složité problémy a zlepšovat budoucnost.
Výroba vakcín proti onemocnění COVID-19 ve velkém a s posláním
V závodě o vývoj vakcíny proti onemocnění COVID-19 je nadále rozhodujícím faktorem spolupráce. Nejlepší a nejbystřejší vědecké mozky se spojily, aby identifikovaly a urychlily výrobu – nejen jedné vakcíny, ale všech schválených receptur.
Mnoho skupin a divizí společnosti Parker, jako klíčového výrobce, se během pandemie spojilo, aby uplatnilo různé technologie pro inovativní potírání tohoto viru. Členové týmu společnosti Parker vedou s posláním v přední linii i v zákulisí – pomáhají generovat čerstvý vzduch pro záchranáře ve zdravotnických stanech, podílejí se na výrobě ventilátorů a nyní i na vývoji a výrobě vakcín.
„S výrobci léků pracujeme od roku 1988,“ vysvětluje Dean Pighin, technický ředitel divize Bioscience and Water Filtration společnosti Parker. „Takže když se tito výrobci přesunuli směrem k vývoji a následné hromadné výrobě vakcín proti koronaviru, věděli, že se mohou spolehnout na podporu od společnosti Parker.“
Společnost Parker již měla k dispozici vybavení – filtrační sestavy, snímací prvky a automatizované systémy – a proto se mohla zaměřit na rozšíření zákaznické podpory pro výrobce vakcín pomocí dalších systémů a týmů na pracovištích.
„Nyní jsme prošli několika různými fázemi s několika různými výrobci,“ říká Pighin. „Když byly vakcíny ve vývoji, poskytli jsme systémy menšího rozsahu pro testování a zkoušky. Pak jsme potřebovali škálovat od dávkového po kontinuální zpracování, takže jsme vybudovali zcela nový systém určený pro velkoobjemovou výrobu.“
Inovativní nové filtrační a výdejové systémy umožňující rozšířit produkci z 200 litrů denně na 2 000 litrů za hodinu či řadové ředící systémy používané pro sycení bioreaktorů a coby prostředník při mytí a čištění léčiv v různých stádiích vzniku, to vše při výrobě obrovských objemů vakcíny těží z energie, zanícení a důvtipu lidí ve společnosti Parker. Jedná se také o více než ztrojnásobené objemy v oblasti jednorázových snímačů, sestav a potrubí na výrobu léků, stejně jako sterilizačních a filtračních produktů.
Je to nepochybně příběh o rychlé expanzi, protože tým potřeboval rozvinout infrastrukturu a zeštíhlit procesy, přidat další směny, investovat do nových nástrojů a přivést lidi do strojírenství, výroby a dodavatelského řetězce. Ale je to také příběh o velké osobní oběti ve snaze o dosažení většího dobra.
„Náš tým nás znovu a znovu překvapoval, odváděl víc práce, než jsme požadovali, a dokázal to bez jediného zaváhání,“ dodává Pighin. „Jsem tak hrdý na každého člověka, který se rozhodl, že to je ta jediná správná věc pro celé lidstvo.“
Část 1: Sailing into the Future
Nejvýznamnější jachtařská akce na světě je starší než turnaj British Open Championship, Kentucky Derby i moderní olympijské hry: Je to Americký pohár, pojmenovaný po škuneru Amerika, který vyhrál první závod kolem ostrova Wight ve Spojeném království v roce 1851.
Téměř 170 let přitahovala nejvyšší cena v jachtingu přední světové jachtaře, konstruktéry jachet a inovátory a uchvacovala představivost fanoušků po celém světě. USA dokázaly trofej obhájit 24krát od roku 1870 do roku 1980, dokud se tým Australia II nestal prvním úspěšným vyzyvatelem v roce 1983. I když je legendární historie Amerického poháru zajímavá, náš příběh ve skutečnosti začíná tím, co tento závod představuje dnes.
S tím, jak se Pohár v průběhu téměř dvou století vyvíjel, neustále posouval hranice možného – nejen co se týče dovedností a fyzické zdatnosti námořníků – podněcoval také inovace v oblasti návrhů lodí i konstrukce systémů a komponent. Každý závod představuje technologický skok vpřed, téměř jako by se cílová čára sama neustále hýbala.
V březnu 2021 se Pohár odehraje znovu. První kvalifikační jízdy 36. Amerického poháru, známého jako AC-36, začnou v prosinci 2020. Společnost Parker Hannifin, která podpořila americký tým v roce 2017 a dodává komponenty po celá desetiletí, je oficiálním partnerem (v oblasti řídicích systémů) závodního týmu American Magic sestaveného z členů jachtařského klubu New York Yacht Club, který zastupuje USA. Závod se však opět změnil a lodě ročníku AC-36 jsou sotva rozpoznatelné ve srovnání s jejich předchůdci z ročníku AC-35.
Viceprezident společnosti Parker – generální ředitel divize Technology and Innovation Mark Czaja vysvětluje: „Během ročníku AC-35 soutěžily katamarány. V posledním turnaji jste měli ve vodě vždy 3 body, které jste vyvažovali. Nyní v závodě AC-36 používáme konstrukci s jedním trupem, kde jsou ve vodě vždy jen dva body. Loď je mimo vodu – v podstatě létá na nosných křídlech. A tyto křídlové lodě jsou řízeny technologií Parker.“
American Magic není jediným týmem plujícím do budoucnosti na součástech společnosti Parker. Každý tým, který závodí v poháru AC-36, musí vyhovět konfiguraci jedné konstrukce, která využívá hydraulická čerpadla Parker F-11.
Protože spolehlivost a ovládání jsou prvořadé, zapojil se divize Filtration společnosti Parker, která dodává komponenty udržující čistější kapaliny, což přináší konkurenční výhodu. Divize Control Systems Division pomocí pohonů společnosti Parker zajišťuje stabilitu a ovládání povrchu křídel, jakož i řízení a polohování na povrchu kormidla, což pomáhá udržovat loď vyváženou. Ačkoli velkou část energie pro tyto lodě generují ruce námořníka a tlak a průtok, elektrifikace společnosti Parker poskytuje podporu systému poháněnému bateriemi i manuálnímu systému. A nakonec ventily Parker na plachtě a příčném ráhnu poskytují vysokou úroveň ovládání, když námořníci manévrují s lodí. Celý projekt také těží z aditivních výrobních procesů, dovednosti rychlého prototypování a rozsáhlých materiálových znalostí společnosti Parker.
„I když se divize Parker Aerospace v oblasti spolupráce v rámci Amerického poháru ujímá vedení, tato iniciativa je mnohem větší než jedna divize nebo dokonce jediná skupina,“ dodává Czaja. „Jde o umění možného – a sílu společnosti Parker.“
Jde také o příběh o potenciálu – co se může stát, když týmy a národy spolupracují za společným účelem. Stejně jako fanoušci jachtingu po celém světě se nemůžeme dočkat, až to zjistíme.
Parker LORD nachází poslání v propojení lékařů a rodin tváří v tvář
Na světě je jen málo míst, kde na jemných rozdílech výrazů v obličeji záleží více než v centru Howard Center. Nezisková organizace se sídlem ve Vermontu poskytuje lidem všech věkových skupin v Burlingtonu služby v oblasti duševního zdraví a léčby vývojových poruch a závislostí. Protokoly o rozestupech mezi lidmi a nošení roušek vynucené pandemií COVID-19 (přestože jsou zásadní pro ochranu zdraví a bezpečnosti klientů a zaměstnanců) představovaly významnou překážku v komunikaci – zejména při práci s dětmi a mladistvými vracejícími se do školy.
Nedaleko ve Willistonu si tým Parker LORD MicroStrain tohoto dilematu povšiml a identifikoval příležitost přijít na pomoc své komunitě a současně podpořit skvělou práci centra Howard Center. Tým, který je součástí divize Noise, Vibration and Harshness, začal zkoumat proveditelnost použití své 3D tiskárny k výrobě průhledných obličejových štítů, které by umožnily lékařům efektivněji komunikovat.
Taylor Ducharme, konstruktér divize Parker LORD, našel open-source plány pro tisk rámů obličejového štítu, řídil výrobu 3D komponent a nakoupil další požadované součásti. Tým poté ve spolupráci s centrem Howard Center zajistil, aby OOP splňovaly všechny požadavky státu pomocí výřezů z laserové pěny, které vyplňují mezery mezi hledím a čelem uživatele. Po několika týdnech tisku a montáže dokázala divize Parker LORD vyrobit 75 lehkých obličejových štítů, které byly distribuovány lékařům a dozorčímu týmu programu School Services centra Howard Center.
Ať už se jedná o studenty, učitele, zaměstnance nebo pečovatele, všichni lékaři musí nosit roušky nebo obličejové štíty. Tento dar umožnil centru Howard Center poskytnout každému lékaři ochranný obličejový štít, který splňuje požadavky agentury Agency of Education na OOP.
„Návrat do školních budov v letošním roce přináší mnohým z nás smíšené emoce,“ uvádí Melissa McConnel, vedoucí klinická lékařka programu School Services centra Howard Center. „Tyto obličejové štíty nám poskytují další ochranu, která je skutečně potřebná a oceňovaná. Umožňují nám soustředit se na to, co všichni nejraději děláme, a to na podporu našich studentů a kolegů ve škole!“
Schopnost využít výrobní zdroje způsobem, který v těchto náročných dobách přináší přímý prospěch rodinám i jednotlivcům, je pro divizi Parker LORD sama o sobě odměnou.
„Náš tým působí v místních komunitách aktivně a inovativně,“ uvádí Steve Mundell, manažer obchodní jednotky divize Parker LORD. „Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí podpory centra Howard Center, protože během pandemie nadále poskytuje našim přátelům a sousedům tolik potřebné služby v oblasti duševního zdraví a léčby vývojových vad a závislostí.“
V nebývale obtížném roce tento projekt MicroStrain ukázal, jak i základní myšlenka může inspirovat členy týmu, šířit soucit a vytvářet pozitivní vliv na místní komunitu.
Využití poslání k probuzení potenciálu u studentů JCB Academy
Ve společnosti Parker není myšlenka sdílení vášně pro strojírenství nic nového. Avšak spolu s tím, jak sdílíme tyto znalosti a přispíváme ke vzdělávání, se další generace studentů strojírenství neustále mění. Příklad: JCB Academy ve Staffordshiru, Spojené království.
JCB Academy, první univerzitní technická vysoká škola ve Spojeném království, je specializovaná škola pro studenty ve věku 14–19 let, kteří se zajímají o strojírenství a obchod. Společnost Parker zpočátku plánovala darovat výcvikovou hydraulickou plošinu na podporu studijního plánu akademie v oblasti hydrauliky. Jak ale práce pokračovala, členové týmu Parker UK a vedení akademie brzy uviděli příležitost, jak udělat mnohem víc.
Partneři společně nastínili nápady na zcela nový druh studijního prostoru, doplněného o rozsáhlé vybavení a interaktivní prvky, který umožní zkoumat, jak funguje elektrická energie a hydraulika. Výukový prostor zahrnuje kulečníkové tágo s válci, které ukazuje flexibilitu hydrauliky, test stlačování pístu, který ilustruje Pascalův princip pomocí hydraulického zvedáku, či hydraulický louskáček, který ukazuje aplikaci síly atd.
Část učebny, nový prostor pro testování součástí, umožňuje studentům na vlastní kůži vyzkoušet praktické aplikace toho, co se učí. A právě tyto praktické aplikace jsou podle společnosti Parker klíčem k podpoře mladých studentů a motivují je k tomu, aby zvážili kariéru ve strojírenství.
Během dalších pěti let od doby, kdy Parker spolu s JCB Academy vytvořil studijní prostor na téma hydrauliky, se v něm vystřídalo více než 3 000 studentů, kteří se zde dozvěděli nové poznatky o technických principech, a vyzkoušeli si se zdejším vybavením různé experimenty. Postupem času JCB Academy navázala vztahy s mnoha světovými společnostmi, které nyní samy zaměstnávají absolventy této akademie. Absolventi akademie jsou často zváni k návštěvě kampusu a sdílení příběhů o jejich kariérním postupu se studenty.
„Po mnoho let byl ve Spojeném království vážný nedostatek mladých inženýrů. Věci se však začínají měnit, protože si mladí lidé začínají uvědomovat potenciální přínos práce v tomto odvětví,“ vysvětluje Philip Ingate, manažer školení, Parker UK a Irsko. „Společnost Parker chce také samozřejmě povzbuzovat a podporovat nové talenty prostřednictvím partnerství a naší vlastní firemní politiky.“
Partnerství s JCB Academy je v souladu s cílem společnosti Parker – pomoci zlepšit matematické a přírodovědné vzdělávání – a se zaměřením na využití našeho poslání jako platformy pro růst, změnu a pozitivní dopad.
V boji proti onemocnění COVID-19 se vzdělání ukázalo být jednou z našich největších zbraní, i když šíření informací a zdrojů představuje i nadále pro komunity po celém světě výzvu.
Od propuknutí onemocnění COVID-19 se společnost Parker rychle přesunula k ochraně zdraví a bezpečnosti členů svého týmu a komunit – a to znamená klást nový důraz na to, co se stane poté, co lidé opustí pracoviště. Za tímto účelem divize Parker Aerospace nedávno navázala partnerství s úřadem Suffolk County Executive's Office ve státě New York, aby poskytla dvojjazyčné školení „bezpečně doma“ členům týmu v Hauppauge, jen 45 mil východně od New Yorku.
Cílem školení bylo upozornit na důležitost aktivní prevence šíření koronaviru a poskytnout podrobné informace o tom, jak si zachovat zdraví v práci, doma i v komunitě.
Malé skupiny členů týmu se při zachování rozestupů usadily na trávníku před závodem, kde zástupce okresu sdílel tipy na ochranu zdraví a bezpečnosti a pomáhal vyvracet běžné mylné představy o viru. Celkově se dvacetiminutových schůzek s prezentací v angličtině a španělštině zúčastnilo více než 100 členů týmu Parker.
„Pro mě je to vynikající, protože jsem dokázala pochopit vše, co se týká onemocnění COVID-19,“ říká Gloria Ferreira, odbornice na elektroinstalaci v závodě Hauppauge. „Vzhledem k tomu, že španělština je můj rodný jazyk, bylo pro mě mnohem snazší porozumět informacím, aniž bych musela dešifrovat některá anglická slova, jejichž význam zcela nechápu.“
Skupina Parker Aerospace Group také zahájila informační kampaň o onemocnění COVID-19, připravila sadu pro zlepšování informovanosti a představila bezpečnostní závazek zaměřený na ochranu rodin a propagaci bezpečných návyků, které pomáhají předcházet šíření viru.
Pro společnost Parker znamenala účelná reakce v době pandemie zintenzivnění podpory klíčových odvětví po celém světě. A schopnost být tu pro naše zákazníky a komunity začíná pochopením, že zdraví a bezpečnost představuje důležitou odpovědnost, kterou sdílejí všichni členové týmu.
Parker pomáhá dělat vlny v námořním průmyslu
Když se za jasného dne díváte na fjord v norském Laviku, můžete vidět budoucnost. Znamená to čistou, udržitelnou a energeticky účinnou budoucnost trajektového průmyslu, které společnost Parker Hannifin pomáhá dosáhnout.
Norský trajekt MV Ampere je první plně elektrický trajekt na přepravu automobilů a cestujících na světě, poháněný dvěma elektromotory o výkonu 450 kW s 10t lithium-iontovými bateriemi.
Když jeden z předních hráčů v elektrifikaci potřeboval energeticky efektivní chladicí okruh pro akumulátorové konstrukce v trajektu, obrátil se na divizi High Pressure Connectors Europe (HPCE) společnosti Parker ve francouzském Annemasse. Jeho požadavkem bylo inovativní řešení, které by se dalo snadno nainstalovat a otestovat a zároveň nabízelo nenáročnou údržbu a energeticky účinný výkon bez úniků.
„Navrhli jsme řešení se spojkami, které by neumožňovaly únik kapalin,“ vysvětluje Liana Jaskot, manažerka výrobní jednotky pro vysokotlaké konektory v Evropě. „Odstranili jsme trubky a koncovky, takže zbyly jen spojky a potrubí, a připojení je hotové.“
Tým společnosti Parker, který pracoval přímo s technickými odborníky partnera, vyvinul specializované řešení připravené k okamžitému použití, které snížilo celkový počet dílů o téměř 80 %, zkrátilo dobu montáže pro zákazníka přibližně o 90 % a zcela eliminovalo riziko křížení připojení a potřebu testování.
„Vývoj šel velmi rychle, protože téměř každý den úzce spolupracujeme se zákazníkem, a dokázali jsme toto řešení navrhnout za jeden týden,“ dodává Jaskot.
Společnost Parker přešla od návrhu, přes výrobu k implementaci rozdělovacího konektoru tepelného řízení za pouhých šest měsíců. Během jediného roku provozu ušetří elektrický trajekt jako Ampere zhruba jeden milion litrů dieselového paliva a nevypustí 2 700 kubických tun oxidu uhličitého ani 35 metrických tun emisí oxidu dusíku.
Není těžké si představit dalekosáhlé důsledky takových čísel. A tak tato revoluční loď představuje nejen brzký úspěch v elektrifikaci a obrovskou příležitost na rychle rostoucím trhu tepelného řízení. Je to maják našeho poslání – a toho, co se může stát, když společnost Parker uzavře partnerství se zákazníky a pomocí svých klíčových technologií pozitivně ovlivňuje svět.
Rosteme společně
Co kdybyste dokázali zlepšit svou současnou komunitu – a komunitu pro další generace? Co kdyby jediný čin dokázal snížit vaši uhlíkovou stopu a uchovat vaše kulturní dědictví? Co když vám padne do dlaně klíč k vytvoření lepších zítřků?
Pokud jde o vedení s posláním, někdy přicházejí velké nápady v malých baleních. Stačí se zeptat Cristiny Sahagún, manažerky pro životní prostředí, zdraví a bezpečnost ve skupině Parker Filtration Group v Querétaro v severním a středním Mexiku. Když se Sahagún dozvěděla, že jsou v místním národním parku El Cimatario ohroženy dva druhy stromů a prakticky čelí zániku, věděla, že musí jednat.
„Lidé z Querétaro a dalších částí Mexika park milují,“ vysvětluje Sahagún. „Jdou si tam zacvičit, na piknik a podívat se na zvířata. Je to skvělé místo pro rodiny, kde spolu mohou trávit skvělý čas ve zdravém prostředí. Moji spolupracovníci a já nechceme o tyto stromy přijít.“
Odolný mesquite a akácie Farnesova hrají zásadní roli v ekologii regionu. Lusky a listy mesquitu, bohaté na bílkoviny a základní živiny, poskytují životně důležitý zdroj potravy divoké zvěři. Mesquite je také v ekosystémech, kde roste, považován za „pečovatelskou rostlinu“ (nurse plant), protože mnoho původních rostlin je schopno se uchytit pouze v mikroklimatu, který poskytuje.
V krátké době Sahagún zajistila vládní podporu při pořizování mladých stromků, které by ona a její tým skupiny Filtrace pěstovali. „Máme ambiciózní plán zasadit 10 000 stromů v národním parku Cimatario,“ vysvětluje. „Jakmile stromky po roce péče v našich závodech společnosti Parker trochu vyrostou, rodiny našich členů týmu je vysadí. Pak se o ně musíme několik měsíců starat, dokud nebudou skutečně pevně zakořeněné.“
Prvotní výsadba 1 000 mladých stromků se uskutečnila v létě roku 2019, nicméně tým z Querétara si ovoce své práce užije až v následujících letech.
„Ke skvělým vlastnostem společnosti Parker patří to, že rozšiřuje možnosti,“ dodává Sahagún. „Dává vám příležitost. Když budu mít dobrý nápad, můžu jít a realizovat ho.“
Vedení s posláním často znamená mít nadhled. A to znamená schopnost nacházet všude kolem nás velké i malé příležitosti k zasévání semen změny. Podívejte se na video.
Rozvoj technologií umožňujících výrobu ventilátorů ve snaze o pomoc proti pandemii
Divize Precision Fluidics Division rozšiřuje výrobu v reakci na výrazně zvýšenou poptávku po elektromagnetických a proporcionálních ventilech používaných v klíčových ventilačních zařízeních potřebných k léčbě pacientů s onemocněním COVID-19. S více než 20 lety zkušeností v odvětví zdravotnických zařízení má divize dobrou pozici, aby reagovala na potřeby zákazníků, a díky svým technickým znalostem a štíhlé výrobě zajistila kvalitu a spolehlivost produktů.
Miniaturní elektromagnetické ventily společnosti Parker jsou známé svým vysokorychlostním provozem a extrémně nízkým průtokem netěsnosti pro použití v lékařských zařízeních, zatímco naše technologie proporcionálních ventilů splňuje nejnáročnější požadavky aplikací přesného proudění v odvětví. Ve ventilačních systémech se používá řada ventilů divize Precision Fluidics, včetně našich ventilů VSO Max HP, VSO, VSO Low Pro, x-Valve a S-11.
Stávající vztahy se zákazníky výrobců originálních dílů (OEM), kteří působí na globálním trhu ventilátorů, vedly k rychlému a úspěšnému rozšíření našich operací tak, aby vyhovovaly stále náročnějším požadavkům výroby.
Jeden z předních světových výrobců OEM v oblasti ventilačních přístrojů uvedl toto: „Jsme velmi dojati silnou podporou zaměstnanců společnosti Parker Hannifin v prevenci proti koronaviru, která si zaslouží náš obdiv a pochvalu. Naše společnost spoléhá na společensky odpovědné dodavatele, jako je Parker Hannifin, a očekáváme, že nás i nadále budete podporovat ve výrobě a společně budeme přispívat k prevenci proti koronaviru.“
„V našich závodech zavádíme řadu preventivních opatření k řešení naší nejvyšší priority, kterou je bezpečnost členů našeho týmu, jejich rodin a naší komunity, a zároveň řešíme kritickou poptávku našich zákazníků,“ uvedl Craig Stiffler, generální ředitel divize Precision Fluidics.
Členové týmu v divizi v New Hampshire si osvojují plány střídání, přecházejí na střídavé směny, pomáhají přijímat nové zaměstnance a v některých případech přecházejí z kanceláře do výrobních buněk, aby zajistili vyšší výrobní kapacitu.
Flexibilita místního týmu je klíčovým faktorem v jeho schopnosti rychle se přizpůsobit rostoucím požadavkům v době krize. Počínaje lednem divize zvýšila kapacitu napříč devíti hlavními skupinami produktů, a to až o 500 %. Několik členů kancelářského týmu pracovalo ve výrobě a v některých případech nad rámec svých běžných kancelářských povinností, aby pomohli vyrobit klíčové ventily, které mají potenciál zachraňovat životy. Podle současných odhadů by tato zvýšená poptávka mohla pokračovat až do podzimu.
„Celý náš tým reagoval s odvahou, houževnatostí a odhodláním, kterými jsme ve společnosti Parker známí,“ pokračoval Stiffler. „Rád bych každému poděkoval za to, že dodržuje naše přísné hygienické a dezinfekční protokoly a rozestupy mezi lidmi, což zajišťuje, že můžeme i nadále dodávat naše klíčové ventily, které pomáhají léčit nemocné pacienty. Na práci, kterou náš tým odvedl v reakci na tuto krizi, nemůžu být pyšnější!“
Poslání v akci v přední linii během krize způsobené onemocněním COVID-19
Vedení s posláním znamená vytrvat tváří v tvář těžkostem a nepřízni osudu. A členové týmu Parker přesně podle toho jednají, protože pracují na řešení jedinečných výzev, které pandemie koronaviru představuje.
Jedním z nedávných příkladů je spolupráce mezi divizí Engine Mobile Aftermarket (EMAM) a HVAC společnosti Parker za účelem poskytnutí nového vládou schváleného řešení filtrace HVAC až pro 8 odlehlých nemocnic v New Jersey – jedné z několika oblastí v USA, kde příjem pacientů výrazně předčil kapacitu místních nemocnic.
Ačkoli se tyto dvě divize v minulosti spojily už mnohokrát, tento projekt byl naprosto jedinečný. Tým potřeboval vyvinout filtrační řešení pro vzduchotechnický systém používaný k výrobě čistého vzduchu pro pracovníky záchranné služby ve zdravotnických stanech postavených pro péči o pacienty v případě přetížení. A potřeboval jednat rychle.
„Od konceptu k dodání jsme se dostali za pět dní,“ vysvětluje Steve Zimmerman, marketingový manažer divize Engine Mobile Aftermarket. „Dlouholetý zákazník divize EMAM k nám přišel pro řešení a obě divize se okamžitě pustily do práce. Celý tým pochopil nejen kritický význam využití, ale i naléhavost situace.“
Divize EMAM a HVAC přijaly zvláštní opatření a zvýšily výrobu, aby tuto objednávku bezpečně dodaly. A potřeba těchto typů řešení stále roste.
„Pokud existuje přímá korelace mezi produkty, které vyrábíme, a globálním problémem, který je třeba vyřešit, náš tým překoná sám sebe, aby svou práci dokončil,“ říká Zimmerman. „Jsme více než ochotni upřednostnit vyšší cíle před těmi našimi.“
Inertizační systém palivových nádrží společnosti Parker naše poslání udržuje na obzoru
Většina cestujících na komerčních letech se příliš nezamýšlí nad tím, jak bezpečně je na palubě zacházeno s palivem, jaké je konstrukce palivových nádrží ani nad množstvím či vlastnostmi daného paliva nebo jeho bodem vznětu. Důležité pro ně je to, aby se bezpečně dopravili z bodu A do bodu B.
Naštěstí existuje celý tým vysoce zkušených leteckých inženýrů a techniků divize Parker Aerospace, pro které bezpečnost letadla znamená prioritu. Pro tyto členy týmu je zajištění bezpečného letu více než jen vášeň. Je to jejich poslání. Vezměme si například divizi Fluid Systems Division v Irvine v Kalifornii.
Tento tým, čerpající z talentů, zkušeností a technologií napříč divizemi a operačními skupinami společnosti Parker, vyvinul inertizační systém palivových nádrží, který odděluje a odstraňuje kyslík z palivové nádrže a nahrazuje jej vzduchem obohaceným dusíkem. Aby došlo k požáru, je nutné, aby byly přítomny zdroj vznícení, palivo i kyslík. Zatímco není možné nepoužívat palivo či vyloučit jakoukoli šanci vzniku jiskry, inertizace vzduchu nad palivem v nádrži zajišťuje, že letadlo může bezpečně vzlétnout.
Za účelem vývoje patentované technologie oddělování vzduchu společnosti Parker přizpůsobila divize Fluid Systems Division dusíková řešení, která zavedla skupina Filtration Group v potravinářském průmyslu, a poté tyto divize společně vyvinuly vláknový filtr, který by ještě účinněji odděloval kyslík od dusíku ve vzduchu.
Divize také úzce spolupracovala se svými zákazníky na podpoře integrace inertizačního systému do konstrukce letadla. Společnost Parker převzala za inertizační systém celkovou odpovědnost – od návrhu systému až po vývoj certifikace a modelu letových zkoušek. Tým divize Parker Aerospace by ani jinou variantu nepřijal. Inertizační technologie společnosti Parker je v dnešní době používána ve většině letadel vyráběných po celém světě společnostmi Airbus, Boeing i dalšími.
Jako první společnost, která zavedla v letadlech před více než 50 lety inertizační systém, je Parker průkopníkem v prevenci požárů palivových nádrží. Inertizační systém však dnes zároveň odráží kulturu společnosti Parker – schopnost využít technologie i schopnosti, vášeň členů našeho týmu pro to, aby svět učinili bezpečnějším místem k životu a závazek k tomu, aby náš účel udrželi na obzoru. Podívejte se na video.
Multispojka dílčího kompaktního traktoru: Propojování pomocí poslání
Ve společnosti Parker milujeme příběhy o průlomových produktech. Inovace však nemusí vždy znamenat znovuobjevení kola. Nebo multispojky.
V případě multispojky dílčího kompaktního traktoru společnosti Parker inovace spočívala v převzetí osvědčeného produktu pro velké komerční traktory a jeho přizpůsobení pro použití ve zcela novém segmentu trhu.
U menších traktorů představovalo připojování a odpojování několika hydraulických vedení bolestivý problém. Provozovatelé zařízení čelili zvýšenému riziku prostojů, bezpečnostních problémů a úniků oleje pokaždé, když potřebovali přidat nebo odebrat nástroje, jako jsou hrábě, pluhy nebo lžíce nakladačů.
Konstrukční manažer Paul LeMay v divizi Quick Coupling Division v Minneapolisu předvídal potenciál pro inovace a vztah společnosti Parker s dlouholetým zákazníkem považoval za příležitost ke spolupráci na řešení.
Když zákazník navštívil závod, aby se podíval na vysoce kvalitní multispojky, které společnost Parker vyvinula pro komerční zemědělské aplikace, tým rychle zjistil, že by zmenšená verze mohla přinést hodnotu provozovatelům menších zařízení, a tak se zrodila multispojka dílčího kompaktního traktoru.
„Provozovatelé zařízení by měli být schopni tyto stroje používat, aniž by museli investovat čas do porozumění hydraulickým obvodům a složitostem jejich fungování,“ vysvětluje LeMay. „Multispojka umožňuje jednoduché zapojení a ovládání jedinou pákou. A to je celé.“
Multispojka je nejen efektivnější, ale také nabízí čisté připojení, což znamená, že nedochází k únikům ani rozlitím. Zamezením únikům a zvýšením efektivity společnost Parker pomáhá provozovatelům minimalizovat ekologickou stopu.
„Když zákazníkovi navrhujeme produkt na zakázku, musí tento produkt pokaždé fungovat správně,“ vysvětluje LeMay. „Výrobce OEM při spolupráci se společností Parker věří, že mu dokážeme poskytnout prvotřídní kvalitu, rozumíme systémům a máme k dispozici strukturu, abychom dokázali odvést dobrou práci.“
NEÚNAVNÉ ZDŮRAZŇOVÁNÍ VÝZNAMU POSLÁNÍ
Členové týmu společnosti Parker po celém světě prostřednictvím inovací vyvíjejí přizpůsobená řešení, která zajišťují lepší zítřky – vedou tak k chytřejší, bezpečnější a více udržitelné budoucnosti. To znamená, že intenzivněji spolupracujeme se zákazníky napříč různými obory a pomáháme jim řešit jejich vlastní jedinečné výzvy.
Vezměme si například stavební průmysl. Dýchatelný krystalický oxid křemičitý (RCS) je nebezpečná látka nacházející se v cihlách, hlíně, betonu, maltě, horninách, kamenech a mnoha dalších materiálech běžných na staveništi. Pracovníci, kteří tyto materiály vrtají, řežou, drtí nebo brousí, potřebují ochranu před vdechováním velmi jemného prachu RCS, obvykle stokrát menšího než běžný písek na plážích nebo na dětských hřištích. Jakmile se tyto částice uvolní do vzduchu, lze je snadno vdechnout a ukládají se hluboko v plicích. Jsou spojovány s chronickým poškozením a různými formami plicních onemocnění.
Americký úřad pro bezpečnost práce a zdraví (OSHA) odhaduje, že nebezpečnému RCS je v práci vystaveno 2,3 milionu pracovníků. V roce 2017 agentura OSHA vytvořila nový standard, který řeší problém regulace křemičitého prachu spojený s provozem pneumatických sbíječek a kladiv.
Pro divizi Hose Products Division společnosti Parker ve Wickliffe ve státě Ohio představovala situace jedinečnou technickou výzvu: Dokázala by společnost Parker navrhnout řešení, které zlepší zdraví a bezpečnost pracovníků, zredukuje časové ztráty a náklady na zdravotní péči a pomůže jejím zákazníkům – dodavatelům na stavby a obsluze sbíječek – dodržovat předpisy OSHA?
Odpověď přišla v podobě systému hadic a stříkacích souprav Twinhammer™ společnosti Parker, prvního továrně sestaveného systému se dvěma hadicemi, který dodává vzduch i vodu v jediné unifikované konfiguraci pro snižování prašnosti v aplikacích se vzduchovými nástroji pro těžký provoz. Jeho lepené pryžové lemy jsou trvale a nepřetržitě spojeny pro snadnou instalaci a bezpečnou manipulaci. Továrně rozdělená zadní část na obou koncích umožňuje snadné připojení ke kompresorům, přívodu vody a ke sbíječkám. Nejdůležitější je, že hadice Twinhammer umožňuje operátorům sbíječek a jejich zaměstnavatelům snáze a efektivněji splnit požadavky nového předpisu.
„Společnost Parker se více než rok věnovala upozorňování a vzdělávání našich zákazníků, distributorů a dalších subjektů na trhu, a to jak před zavedením i po zavedení těchto předpisů,“ vysvětluje Ronald Moner, P.E., konstrukční manažer divize Hose Products Division společnosti Parker. „Zavázali jsme se zvyšovat informovanost a podporovat kulturu bezpečnosti a budeme nadále vzdělávat dodavatele a vládní agentury v oblasti toho, jak lze snížit rizika plynoucí z prachu RCS nasazením vhodných metod na pracovišti doporučených agenturou OSHA.“
Společnost Parker do dnešního dne navázala partnerství s výrobci OEM a půjčovnami nářadí za účelem modernizace jejich nástrojů s využitím metod „mokrých procesů“ zabudovaných do jejich návrhů, a také spolupracuje se státními agenturami na prototypu programu dodatečné montáže mokrého procesu do sbíječek.
Samotné řešení i vedoucí role společnosti Parker v proaktivním řešení rizik plynoucích z prachu RCS ukazují sílu našeho poslání v akci. I nadále budeme hledat technické výzvy se širokými důsledky pro skutečný svět – a uvítáme další příležitosti k vytváření lepší a bezpečnější budoucnosti.
Rychlospojky pro samostatné dýchací přístroje: Účel coby čerstvá inspirace
Mnoho členů týmu společnosti Parker, pro které jako inspirace slouží náš účel, si přeje se odvděčit a mít pozitivní dopad v komunitách, které jsou jejich domovem. Pro Jasona Manninga (manažera oddělení ochrany zdraví a životního prostředí divize Quick Coupling Division) má takový dopad dvojnásobný význam.
„Myslím, že moje nadšení pro bezpečnost skutečně pochází z doby, kdy jsem odešel z aktivní služby a staral se o zraněné vojáky,“ říká Manning. „Teď se snažím pochopit, co můžu udělat pro to, aby byli členové našeho týmu každý den v bezpečí, aby se vraceli domů ve stejné nebo i lepší formě, než když odcházeli do práce.“
Představte si, jak hasič vychází ven z nebezpečného, kouřem zahaleného místa s kyslíkovou nádrží, ve které již takřka nezbývá žádný kyslík. S klasickou závitovou přípojkou trvala výměna nádrží minutu či déle. Rychlospojky společnosti Parker používají patentovaný tlakový zámek, který umožňuje nádrž připojit a odpojit během pěti sekund.
Jedná se o jednoznačný technologický skok. Hodnota produktu společnosti Parker – a jeho poslání – byly zřejmé od začátku: Spojky jsou navrženy tak, aby byli hasiči v bezpečí a zachovali si efektivitu ve stresových situacích. Přechod ze závitové koncovky na spojku by však byl nákladný, protože se na tato závitová spojení spoléhalo 100 % trhu.
Podle Paula LeMaya, konstrukčního manažera pro divizi Quick Coupling Division, společnost Parker uvedla na trh rychlospojky pro samostatné dýchací přístroje se zákazníkem, který plně porozuměl důležité povaze produktu, a netrvalo dlouho, než ji zbytek trhu následoval.
„K uvedení produktu na trh jsme měli velmi krátký časový rámec, a tak jsme využili všechny tři výrobní závody, aby ve spolupráci vyrobily montážní buňku,“ vysvětluje LeMay. „Je to montážní buňka, kde musíte každou součást pokaždé vyrobit dokonale. Je to produkt pro případ nouze a musí být spolehlivý. Z technického hlediska i z hlediska výroby jsme hrdí na to, že to děláme správně.“
Hrdost na práci, inovativní myšlení a sdílení smyslu pro naplnění poslání jsou zcela určitě charakteristické znaky našich nejdůležitějších technických průlomů a nejvýznamnějších úspěchů. Naše rychlospojky vyhrály ocenění Mousetrap společnosti Parker pro rok 2019 a nyní zajišťují bezpečnost hasičů na více než 40 % amerického trhu.
Poslání společnosti Parker spočívá v tom, jak ovlivňujeme svět kolem nás. Jde o využití našich odborných znalostí k vytváření průlomových technologických inovací. Jde o rozvíjení nápadů zákazníků – od složitých výzev až po praktické využití. A nakonec jde o vytvoření lepší, efektivnější a udržitelnější budoucnosti. A aerodynamický D-kroužek všechny tyto body splňuje.
Projekt začal spoluprací mezi dvěma předními americkými výrobci automobilů. Jeden plánoval navrhnout 10stupňovou převodovku pro vozidla s pohonem zadních kol a druhý 9stupňovou převodovku pro vozidla s pohonem předních kol. Vzhledem k tomu, že na silnicích každoročně rostou počty nákladních vozidel, se oba výrobci zaměřili na zlepšení palivové efektivity s cílem snížit emise a splnit vládní nařízení. A oba chtěli zapojit společnost Parker jako odborníka na těsnění.
Společnost Parker využila své odborné znalosti v oblasti materiálů a konstrukce k vytvoření průlomové technické inovace – nákladově efektivní alternativy k tradičnímu těsnění v aplikacích s radiálním těsněním, kde je klíčové nízké tření.
Divize O-Ring a Engineered Seals Division ve Woodbridge ve státě Illinois upravila stávající konstrukci O-kroužku a vyvinula nový aerodynamický D-kroužek, který pomáhá snížit odpor a zlepšit plynulost řazení a efektivitu paliva.
Každá sestava převodovky obsahuje 37 aerodynamických D-kroužků, což představuje přibližně 90 % těsnění uvnitř. A testy provedené na skutečných dílech ukazují, že aerodynamické D-kroužky společnosti Parker nabízejí snížení odporu o 30 % až 70 % oproti běžně používaným lisovaným těsněním.
Divize hned od začátku a často spolupracovala s konstruktéry převodovek a motorů, aby uvedla tento produkt na trh. Aerodynamické D-kroužky dnes pomáhají plnit přísné vládní požadavky na efektivitu paliva a zlepšují zážitek z jízdy. Společnosti Parker jde o vytvoření významné hodnoty pro zákazníky, minimalizaci dopadu na životní prostředí a práci na lepší budoucnosti.
Někdy, když mluvíme o poslání společnosti Parker a vytváření lepších zítřků, máme doslova na mysli zítřek. Řada technologií společnosti Parker, jako je aerodynamický D-kroužek nebo palivová tryska Leap, nabízí našim zákazníkům a veřejnosti okamžitě hmatatelné výhody. Jindy se díváme dopředu a hledáme způsoby, jak pozitivně ovlivnit společnost na celá léta – a někdy i na generace. Toto je jeden z těch příběhů.
Když se divize Cylinder and Accumulator společnosti Parker v Evropě rozhodla hostit tým studentů během německého Dne dívek v roce 2019, byla to součást dlouhodobé strategie. „V Kolíně nad Rýnem pracuje ve výrobním závodě jen velmi málo žen,“ vysvětluje Moritz Kinkel, člen týmu lidských zdrojů v kolínské továrně, který pomohl den naplánovat. „Víme, že ženy jsou v této oblasti zastoupeny nedostatečně a chceme pomoci tento rozdíl zmenšit.“
Den dívek je vyvrcholením celostátní kampaně zaměřené na transformaci postojů k „profesní orientaci“ a otevření nových příležitostí pro další generaci. Když čtrnáctiletá dcera supervizora výroby Markuse Hamachera navrhla, aby se také zúčastnil Dne dívek, rozvinul tuto myšlenku spolu s manažerským týmem, a tak se jejich pracoviště stalo jedním z 10 000 hostitelských míst.
Tým pro dívky připravil celý pracovní den. Nejdříve byla na pořadu orientační schůzka v 7:30, kde se blíže seznámily se společností Parker, následně se vybavily osobními ochrannými pomůckami a poté ve dvojicích s mentory pracovaly ve výrobní hale na každé části výrobního procesu. Mohly si domů odnést válec, který vyrobily, jako suvenýr a připomínku příležitostí, které na ně čekají ve výrobě.
„Dívky prezentovaly to, co se ve společnosti Parker naučily, ve svých školách, takže doufejme, že se zprávy rozšíří i mezi jejich spolužáky a v rodinách,“ dodává Kinkel. „Obdrželi jsme velmi dobrou zpětnou vazbu a myslím, že mnoho členů týmu z výrobního závodu odešlo domů s pocitem velké hrdosti!“
A tak jsme uvedli naše poslání do praxe. Hledáme krátkodobé a dlouhodobé příležitosti, abychom pomohli prolomit bariéry a byli tu pro naše komunity. A snažíme se zlepšovat výrobní odvětví a svět kolem nás – jednu generaci a jednu dívku po druhé.
Pro spoustu z nás ve společnosti Parker znamená vedení s posláním rozpoznávat příležitosti, jak zlepšit život v komunitách, ve kterých žijeme a pracujeme. Je to doklad našich silných stránek a je to také v souladu s našimi hodnotami, díky kterým je naše práce skutečně osobní. Právě takovou osobní zkušenost má i skupina členů týmu čínské pobočky společnosti Parker, Parker China.
Chudoba je stále jedním z probíhajících problémů v mnoha částech čínského venkova. Proto když v roce 2008 zničilo masivní zemětřesení základní školu v horské vesnici v prefektuře Tchien-šuej v provincii Kan-su, měly rodiny ze sousedních komunit jen velmi malou naději, že se škola obnoví.
Nadace China Youth Development Foundation rychle vytvořila plán na postavení nových škol v zasažené oblasti a zveřejnila prosbu o pomoc. Odpověď přišla z místa vzdáleného více jak 2 000 kilometrů a den cesty. Společnost Parker China v Šanghaji a nadace China Youth Development Foundation založily školu naděje Parker Hannifin Hope School v roce 2009.
„Věříme, že vzdělání je pro odstranění chudoby v Číně naprosto klíčové,“ vysvětluje Joan Cai, administrativní pracovník společnosti Parker China. „Takže když jsme se dozvěděli o příležitosti znovu vybudovat tento životně důležitý zdroj možností, cítili jsme, že je naší povinností nabídnout pomoc.“
Škola naděje Hope School, která se nachází ve městě Tchien-šuej v provincii Kan-su u řeky Qingshui v západní Číně, nabízí školku a základní vzdělání pro studenty z okolních vesnic. Za deset let partnerství společnosti Parker China se školou Hope School nastoupilo více jak tucet jejích absolventů na nejlepší univerzity po celé zemi, a to včetně Chunanské univerzity či Pekingské univerzity pošt a telekomunikací.
A toto partnerství je i nadále živé. Každý rok podnikají členové týmu ze společnosti Parker China dlouhou cestu, aby do školy přivezli dary, posílili vztahy a pomohli řešit potřeby tamější komunity. Ostatní členové týmu věnují škole pravidelně dárkové balíčky a dokonce se dostali tak daleko, že pomohli dceři jednoho učitele dostat se na univerzitu.
„Kamkoli se podíváte, najdete příběhy jako je tento,“ dodává Cai. „Členové našeho týmu Parker nalezli smysl a naplnění v možnosti pomáhat dětem na venkově ke vzdělání, růstu a prosperitě.“ Škola Parker Hannifin Hope School je skutečně zářným příkladem toho, co se může stát, když se spojí naděje s posláním.
Klíčovou součástí poslání společnosti Parker je uvědomit si, že naši lidé i technologie hrají zásadní roli při zlepšování světa. Říkáme tomu Vedení s posláním a jedná se o jednu z klíčových myšlenek, na které stojí partnerství společnosti Parker s organizací Water Mission.
Water Mission je nezisková organizace, která reaguje na naléhavý nedostatek bezpečné pitné vody v rozvojových zemích po celém světě a v oblastech zasažených přírodními katastrofami. Od roku 2001 využívá tato organizace inovativní technologie a odbornost inženýrů ke zpřístupňování bezpečné vody více než čtyřem milionům lidí v 55 zemích. A přesto neměla organizace Water Mission systém na zpracování mořské vody. V roce 2014 navázala společnost Parker a organizace Water Mission strategické partnerství, v rámci kterého poskytla společnost Parker této organizaci své vysokokapacitní systémy na čistění vody, které naplní kontejner o objemu 610 litrů.
Jednotka na odsolování vody společnosti Parker využívá k odsolování vody proces reverzní osmózy (RO). Tento systém využívající kontejnery dokáže zpracovat až 113 000 litrů vody denně a je možné jej použít, kdekoli je dočasně či mimořádně potřeba pitná voda.
Systémy čištění vody společnosti Parker byly použity v USA po zásahu hurikánem Katrina v roce 2005 a na Filipínách po zásahu tajfunem Haiyan v roce 2013. Organizace Water Mission použila své jednotky RO (reverzní osmóza) ve městě Columbia v Jižní Karolíně v roce 2015 bezprostředně po té, co bylo zasaženo hurikánem Joaquin.
Zanedlouho zasáhl v roce 2019 Bahamy hurikán Dorian, a to rekordní naměřenou silou bouře páté kategorie, a bičoval ostrovy Grand Bahama a Abaco po dva dny, než se přesunul směrem na sever. Přinesl s sebou nepřetržitý vítr s rychlostí 135 km/h, který srovnal budovy se zemí a vyřadil energetickou infrastrukturu v okolí Marsh Harbour, největšího města ostrova Abaco.
Podle Červeného kříže bylo zhruba 45 % domů na ostrovech Grand Bahama a Abaco vážně poškozeno nebo zničeno a ničivé povodně narušily vodní zdroje, takže více než 60 000 lidí zůstalo bez čisté pitné vody. Reakční tým pro případ katastrof organizace Water Mission se rychle přesunul na místo se svou jednotkou RO od společnosti Parker, aby pomohl zasaženým obyvatelům.